„MISJA GOLENIÓW – YAOUNDE”

Pod takim tytułem ukazał się 8 września w „Gazecie Goleniowskiej” artykuł dotyczący przekazania przez klasę 3c (przed wakacjami 2c) 1 czerwca, w Dniu Dziecka ,prawie 50 kg darów (szczoteczek, past do zębów, mydeł, gąbek, pampersów, piłek nożnych) do afrykańskiego Domu Dziecka w stolicy Kamerunu - Yaounde. W pomaganiu  innym i odpowiadaniu na różne wezwania, dla klasy 3c nie ma nic nadzwyczajnego, czyni to kolejny raz, szczerze i bezinteresownie. Ale jak mówi polskie przysłowie „Dobro zawsze wraca” i tak stało się w tym przypadku.10 września na każdej mszy w kościele p.w. św. Jerzego, ojciec Dariusz Godawa ,prowadzący od ośmiu lat kameruński sierociniec, osobiście dziękował dzieciom z klasy 3c z SP-2 za dary dla swoich podopiecznych.11 września wychowawczyni wraz z klasą otrzymała zaproszenie od redaktora naczelnego „GG”, Pana Leszka Ozimka na spotkanie w redakcji, w celu odebrania niezwykłych podziękowań, figurki Matki Bożej, laurki z rysunkami i imionami dzieci z sierocińca ,które to pan redaktor osobiście z Yaomunde dla dzieci z Goleniowa, przywiózł. Spotkanie zostało wzbogacone wysłuchaniem opowieści o niełatwym życiu,misjach i sierocińcu w Kamerunie. Jak powiedział pan Leszek Ozimek „dzieci z kl.3c i dzieci z Yaomunde połączył niezwykły most...” My dziękujemy za artykuł, zaproszenie i uczestniczenie w tej pięknej misji.

wychowawczyni klasy 3c
Beata Rucińska