Magiczny kapelusz

Uczniowie klas 1-5 obejrzeli spektakl profilaktyczny „Magiczny kapelusz”, w którym poruszono problem uzależnień od substancji psychoaktywnych, a także istotę tolerancji, czyli zrozumienia dla ludzkiej inności, poszanowania innych poglądów. W spektaklu pokazano jako jedną z głównych przyczyn uzależnień wśród dzieci i młodzieży m.in. poczucie odrzucenia i osamotnienia. Historia opowiedziana przez aktorów z Grupy T oparta była na przykładzie sympatycznego słonia Tadeusza, który urodził się ze zbyt długą trąbą. Pewnego dnia dowiedział się o istnieniu magicznego kapelusza, który zmienia wygląd każdego, kto go włoży. Tadeusz nie wiedział jednak, że podstępna Helena mrówka również pragnie zdobyć ów cudowny przedmiot.

A. Gierula