strona główna   ::   kontakt

środa, 15 listopada 2017

Mistrzostwa województwa
w Sztafetowych Biegach Przełajowych

26 października 2017 w Tychowie odbyły się mistrzostwa województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 800m. Z ponad 100 sztafet ,które brały udział w eliminacjach powiatowych do finału zakwalifikowało się 21 najlepszych w tym drużyna dziewcząt z naszej szkoły. Na ciężkiej technicznie trasie liczącej 800 m nasze zawodniczki spisały się wspaniale. Od pierwszej zmiany były w czołówce, na 4 zmianie wyszły na 3 miejsce ,na kolejnych zmianach biegały równie dobrze co zaowocowało 2 miejscem na mecie !!! Tym samym zostały wicemistrzyniami województwa!!!

Nasz zespół biegł w składzie: Martyna Korczak, Martyna Racławska, Kasia Zielińska,Ola Kaczmarczyk, Martyna Porankiewicz, Julianna Nycz, Natalia Uzdowska Oliwia Pawłowska, Martyna Synówka, Ola Bińkowska, rezerwowe: Marta Pyrzyńska, Michalina Marcelewicz, Zuzia Bukała.Zespół przygotowali do zawodów: H.Grzegrzółka i S.Szwarc.

Gratulujemy świetnego wyniku!

Mistrzostwa Powiatu
w sztafetowych biegach przełajowych

W dniu 19 października w lesie przy Szkole Podstawowej nr 5 odbyły się mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych 10 X 700m. W zawodach tych wzięły udział drużyny chłopców i dziewcząt z naszej szkoły.

Bieg dziewcząt miał dramatyczny przebieg, gdyż  przez 9 zmian prowadziły dziewczęta z SP 4, a przewaga ich sięgała około 100 metrów nad naszymi biegaczkami. Na ostatnich 3 zmianach nasze dziewczęta odrobiły ok. 60 m. Jako ostatnia w naszym zespole ze stratą 40 m, biegła Martyna Porankiewicz. Bardzo  ambitny pościg naszej najlepszej zawodniczki zakończył się  sukcesem i ona pierwsza przekroczyła metę z ok. 6 metrową  przewagą nad uczennicą  z SP 4. Ogromne brawa  należą się całej  drużynie, która biegła w składzie: Korczak Martyna, Synówka Martyna, Bińkowska Aleksandra, Kaczmarczyk Aleksandra, Pawłowska Oliwia, Uzdowska Natalia, Nycz Julianna, Pyrzyńska Marta, Marcelewicz Michalina, Porankiewicz Martyna.

Drużyna chłopców przystąpiła do zawodów w mocno  osłabionym składzie, bez 4-ech bardzo dobrych biegaczy. Chłopcy biegnąc bardzo ambitnie sprawili dużą niespodziankę zajmując II miejsce. Po pierwszych 3-ech zmianach nawet prowadzili, jednak brak najlepszych zawodników spowodował, że nasz drużyna musiała oddać prowadzenie. naszej drużynie biegło 3- ech chłopców z czwartej klasy, dla których to były pierwsze poważne zawody. Zespół biegł w składzie: Jankowiak Mateusz, Woźniak Szymon, Szalimow Bartosz, Juszczak Dawid, Powierza Paweł, Guzikiewicz Antoni, Cyprych Nikodem, Mituła Aleksander, Ogórski Max, Michniewski Dawid.

MISTRZOSTWA SZKOŁY W INDYWIDUALNYCH BIEGACH

Dnia 28.09.2017 na stadionie miejskim odbyły się biegowe mistrzostwa szkoły dziewcząt i chłopców roczników 2005, 2006 i 2007. W imprezie tej wzięły udział osoby, które spełniły kryterium czasowe z biegów na dystansie 600 m, odbywających się ramach lekcji wychowania fizycznego. Piękna pogoda sprzyjała w osiąganiu dobrych wyników. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i małe „co nie  co” na uzupełnienie straconych kalorii. Najlepsi otrzymali medale. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

WYNIKI

2. Nowicka Martyna 4d – 2:57

10. Stankiewicz Zuzanna 6d – 3:07

Dziennik lekcyjny